Rüyada “Kedi” Görmek

Kedi
Ali yaş 36 İzmir / Konak'tan rüya sordu? Rüyamda kedi miyavlıyordu ve kediler kavga ediyordu. Siyah kedi ve kara kedi görmek manasını rüyamı yorumlar mısınız?
Rüyanızın yorumu: , , , , ile alakalı rüyaların, Diyanet ve İslami tabirlerini okuyun.

  

Rüyada Kedi görmek

Rüyada kedi görmek, hizmetçi ve işlerinde yardımcı olan kimseye işaret eder. Rüyada Kedi görmek bazı tabircilere göre şöyle yorumlanır. Hanım, Eş ve hizmetinde bulunan kimseyle tasvir olunur. Rüyanızın görülüş şekline göre bu kimselerden zarar görmek veya hırsızlık gibi durumlara karşı hanesini veya yakınlarını korumak için gözetmesi gerektiğine delalet eder. Rüyada kara kedi görmek; Ebû Sâid’ül Vaaz (r.a.) diyor ki: Kedinin tabirinde ihtilaf olunmuştur. Bazıları her şeyi muhafaza eder bir hizmetçi, bazıları da evin içindeki hırsız, dediler.

Rüyada kedi miyavlaması görmek; kedi sesi ve kedinin ağladığını görmek, üzüntü içinde olan kadına yada kendi adına çalışan bir kimsenin sıkıntı çekmesine işaret eder. Rüyada siyah kedi görmek, Bazı tabircilere göre siyah ve dişi kedi düzenbaz eşe işarettir. Rüyada beyaz kedi görmek, hileci ve aldatıcı kimseye işaret eder. Rüyada kedi yavrusu görmek, hizmetlisi olanlar için hizmet edenlerinin sayısının artması ve kazançlı işlere yorumlanır. Rüyada kedi sevmek, koruma altında olmaya ve erkek için himayesi altına alacağı kadına, iyi niyetli bayan arkadaşlara işaret eder.

İslami Tabiri: Rüyada kedi görmek, hizmet eden bir kimse ile tabir olunur. Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada bir kedi öldürdüğünü gören kimse, hırsızı tutar ve etkisiz hale getirir.

Diyanet Yorumu: Rüyada kedi görmek; kedere, üzüntüye ve düşmanlığa işarettir. Rüyada görülen kedi rengine göre kısaca şöyle yorumlanır. Rüyada beyaz kedi iyi bir hizmette bulunan bir kadına, Rüyada siyah kedi cahil bir kimse tarafından himaye edilen bir şeye hükmolunur.

İmam-ı Nablusi Şöyle buyuruyor: Bazı yorumculara göre kedi, barışa da işarettir. Rüyada Kedi görmek, hakkında Uzman Rüya tâbircilerinin de yorumları şöyledir. Rüyada dişi kedi görmek; belalı bir kadına işarettir. Rüyada Erkek kedi görmek, her insan için de kendi halinde kafasına buyruk olan bir kimse ile tabir edilir.

Rüyada Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada kedi yavrusu görmek; Bazı Rüya ve Havas alimleri şöyle buyurmuştur. Rüyada Kedi Yavrusu görmek, kendine hizmet eden kimselerin artmasına ve tüccar ise iş sahibi ise çalıştırdığı kişilerin artmasına, yönetici ise emrinde bulunan hizmetlilerin çoğalmasına, işsiz için ise kalabalık bir yerde çalışmaya tabir olunur. Rüyada Kedi Yavruları görmek iki şekilde tabir olunur, bekar için evlenmeye evli için ailesinin genişlemesine işarettir.

Rüyada Dişi Kedi Görmek

Rüyada dişi kedi görmek; Ünlü Rüya uzmanı Kenzül Menama göre; Rüyada düşü kedi görmek, ser ve hırçın mizaçlı bir kadına ve bazende hamarat bir kadına işarettir. Rüyada Dişi kedi görmek iki şekilde tefsir edilir, bekar kimse için yeni bir kadın ile tanışmaya, kadın içinse ise kendinden büyük bir kadının etkisinde olmaya işarettir.

Rüyada Erkek Kedi Görmek

Rüyada Erkek kedi görmek; Kenzül Menam Rüya hazinesine göre: Rüyada Erkek kedi yorumu, genel olarak kedi görmek ile aynı şekilde tabir olunur. Rüyada kedi bazıları için koruyucu bir hizmetliye veya evin içinde yada çevresinde bir hırsızlığa delalet eder.

Rüyada Kedi Sevmek görmek

Rüyada kedi sevmek; Rüya analizi yapan uzmanlara göre; Rüyada Kedi sevdiğini görmek, bildiği ve farkında olduğu hatalı ve iyi olmayan bir konuya karşı durmayıp yandaş olmaya ve bazen bir hataya göz yummaya işarettir. Rüyada kedi sevmek elem ve tasa ve bazende hoş görülü kimseden destek görmeye delalet eder.

Rüyada Kedi Öldürmek görmek

Rüyada kedi öldürmek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada kedi öldürdüğünü görmek, evine ve hanesine dikkat etmesi gerektiğine veya olmadık yere haksızlığa uğramaya ve bu durum ona sorun yaşatacağına işarettir. Rüyasında bir kedi öldürdüğünü görmek; hırsızı yakalayıp hapse atılacağına işarettir.

Rüyada Kedi Miyavlaması görmek

Rüyada kedi miyavlaması görmek; Diyanet yorumlarına göre; Rüyada kedi miyavladığını duymak, bir hırsızın yada fenalık düşünen bir kimsenin varlığının farkına varmaya, art niyetli kimsenin kötü düşüncesinden emin olmaya, hırsız için yakalanmaya, hırsızlıkta ısrar eden için gazaba uğramaya işarettir.

Rüyada Kedi Ağlaması görmek

Rüyada Kedi Ağlaması görmek; İmam-ı gazali’ye göre, Rüyada kedinin ağladığını görmek, bazı kişilerin giderlerini karşılamayan bir kimseye tabir edilir. Rüyada kedi ağlamasını duyan kimse bazende pişmanlık yaşamaya ve bir kadını ağlatmaya işarettir. Kadın içinse çevresindekilerin hakkında dedikodu yapmasına tasvir edilir.

Rüyada Kedi Tırmalaması görmek

Rüyada kedi tırmalaması görmek; kedinin saldırması veya kedi kovalaması görmek, aile içinde bir kargaşanın çıkmasına, tartışmalar yaşamaya tabir edilir. Rüyada Kedi tırmalaması, kişinin bir kimseyle sürtüşmesine, tartışmasına ve bazende bir kadının kendisine iftira atmasına yorumlanır.

Rüyada Van Kedisi görmek

Rüyada Van kedisi görmek, normal bir kedi görmek ile aynı yorumu taşımaktadır. Rüyada Van kedisi görmek, farklı milletten veya yabancı uyruklu kadın, süslü ve zengin bir kadına ve bazende çevresi tarafından sevilen bir kadına yorumlanır. Rüyada Van kedisini sevmek, kariyerli bir kadınla ilişkisi olacağına tabir olunur.

Rüyada Kedi Doğurması görmek

Rüyada kedi doğurması görmek; Rüya hazinesi Kenzül Menama göre: Rüyada Kedinin doğurduğunu görmek veya doğuran bir kedi görmek, bir semtte yada mahalde hırsızlıkların azalmasına, bazende rüya sahibinin hizmetlilerinin artmasına ve kendi yandaşlarının çoğalmasına tabir edilir.

Rüyada Kedi Fare Görmek

Rüyada kedi ve fare görmek, hırsız kimsenin şerrine dikkat edilmesine tasvir edilir. Rüyada Kedi ve Fare gören kimse ummadık bir anında sıkıntıya düşeceğine ve canının sıkılacağına tefsir edilir.

Rüyada Kedi Köpek görmek

Rüyada Kedi ve Köpek görmek; rüya sahibinin emniyette olmasına ve korkularından emin olmasına, güvenilir bir yere taşınmaya, yada güvenli ve karlı bir yerde çalışmaya işarettir.

Rüyada Kedi Hırlaması görmek

Rüyada kedi hırlaması görmek; Bazı havas Ustadlarına göre: Rüyada kedi mırlaması veya hırıltısı görmek, üzüntülerden kurtulmaya ve isteklerine kavuşmaya, hasta için şifa bulamaya, ihtiyacının giderilmesini sağlayacak bir kimseden yardım görmeye işarettir.

Rüyada Kediyi Hamile görmek

Rüyada kediyi hamile görmek; Kenzül Menam (Rüya Hazinesi) Ansiklopedisine göre: Rüyada Hamile kedi görmek, evliyse erkek için eşinin hamile olmasına, kadın için ailesinden bir bayanın hamile olduğuna yorumlanır. Rüyada hamile bir kedi görmek, bekar için evliliğe ve mal, mülk, ve hayırlı geçim ile tabir edilir.

Rüyada Kedi Beslemek görmek

Rüyada kedi beslemek görmek; Büyük Rüya Sözlüğüne göre: Rüyada Kedi beslediğini görmek, hizmetlisinin artmasına, kendine yardım eden kişilerin çoğalmasına, ve kazancın karın artmasına, tüccar için hayırlı işlerinin olacağına, normal biri için ailesinin, neslinin çoğalmasına tabir olunur.

Rüyada Kedinin Konuşmasını görmek

Rüyada kedinin konuşması görmek; kendinden emin olunacak bir kadına işarettir. Rüyada Kedinin kendisiyle konuştuğunu görmek, bir kadınla dostluk kuracağına tabir edilir.

Rüyada Kara Kedi görmek

Rüyada kara kedi görmek; kendini gizleyen ifşa olunmayan bir hırsıza delalet eder. Rüyada kara kediyi gören kişi şansızlık yaşar, sıkıntıya düşer ve üzülür.

Rüyada Beyaz Kedi görmek

Rüyada beyaz görmek; kadın için çevresinde kendisi hakkında iyi düşünen dostlarının olduğuna, erkek için ise güzel ve alımlı bir bayanla tanışmaya ve bir dostluk kurmaya tasvir edilir.

Rüyada Kedi okşamak görmek

Rüyada kedi okşamak; kedi sevmek ile aynı tabir olunur. Bir kadına gönül kaptırmaya, kadın içinse bir erkeği karşılıksız sevmeye tabir edilir. Rüyada kedi sevmek ile aynı tabirler, okşamak ile olan yorumları da kapsar.

Rüyada Kedi Pisliği görmek

Rüyada kedi pisliği görmek; bildiği bir kimseyi tüm hatalarına rağmen idare eden kimseyle tabir olunur. Rüyada kedi pisliğini görmek iki şekilde tabir edilir. Sıkıntı ve bereketin azalmasına ve geçici olarak bu durumun devam etmesine tefsir edilir.

Rüyada Kedi patisi görmek

Rüyada kedi patisi görmek; izzet ve kerem sahibi bir kimsenin çevresinde hakkında olumsuz konuşulan sözleri duymasına ve bundan dolayı üzüntü yaşamasına tabir edilir.

Rüyada Şişman ve Zayıf Kedi görmek

Rüyada şişman ve zayıf kedi görmek aynıdır. Şişman kedi zayıf kediye göre farkı şöyledir, hırsızlıklarına devam eden kimseler ile tasvir olunur. Bu kimselere karşı zarara uğramaktan emin olacağına rüya sahibinin daha dikkatli olup öfkesini ve sırlarını korunmasına tabir edilir.

Rüyada Kedi ile Kavga Etmek görmek

Rüyada kedi kavgası görmek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada kediyle kavga etmek, Bir kediyle münakaşa edip hayvanın kendisini tırmaladığını veya ısırdığını görmek, uzun bir hastalığa tutulup sonra şifâ bulmaya, Rüyada kedilerin kavga ettiğini görmek; şiddetli bir üzüntü ve kedere düşüp daha sonra Allalıü Tealâ’nın izni ile kurtulmaya işarettir.

Rüyada Kedi Eti görmek

Rüyada Kedi eti görmek; Kirmâni (r.a.) demiştir ki: Rüyada Kedi eti yediğini görmek veya yerken görmek, Kedi eti iki çeşit tabir edilir: Hırsızın malı, hırsızlıkla elde edilen mal. Rüyada kedi eti fena düşünceleri olan ve malına dikkat etmeyen kimse ile tabir olunur. Kedi eti bazen hırsızın malına, bazen de çalıntıdan elde edilen mala işarettir.

Rüyada Sarı Kedi görmek

Rüyada sarı kedi görmek; sarışın ve buğday tenli kadına, bu kadınla dostluğu olan kimsenin buna karşı dikkatli olması gerektiğine, rüyada sarı kedi gören bir bayan tarafından aldatılır veya kandırılır denilmiştir.

Rüyanızı Gördüğünüz Şekilde Anlatın Yorumlansın!

Türkiye’nin eşsiz ve benzersiz rüya tabiri yapan sitemizde, gördüğünüz rüyanızı yazın kişiye özel, İslami Rüya tabirleri ile rüyanızı tüm ayrıntılarıyla yorumlayalım. Rüyada kedi gördüm sayfasının hemen altına rüyanı yaz yorumlayalım bölümüne rüyanızı gördüğünüz şekilde, tüm ayrıntılarıyla yazın aynı gün rüyanız size özel yorumlansın.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. ümit selvi diyor ki:

  siyah ve sarı kedilere vuruyorum kaçmıyorlar.daha sonra gidıyorlar.

 2. orhan diyor ki:

  rüyamda esimin yanında kuyruu kesik birkedi gördüm bana eşim hastaneye götürelim dedi bende esime kızdım

 3. Selen diyor ki:

  Komsudayken arkadaşım buzdolabini açtı ve yavru sarı beyaz kedi fırladı biz ikimiz korktum ama kızım daha çok korktu kendini camdan attı ve ona bişey olmadı ben koşarak yalın ayak kostüm baktım yazarsaniz sevinirim

 4. Ayşe diyor ki:

  Rüyamda arkadaşım eve kedi ve köpek almıştı ama kedi biraz hırçındı ben de kediyi sevmeye çalışırken ayakkabimdan ısırdı

 5. İpek diyor ki:

  9 yaşındaki kız kardeşim rüya gördü evime surekli normal hayatta kahverenkli kuş geliyor bugünde kardesm rüyasında o kusu goruyo balkonumuza konup saksının içine doğum yapiyor birinci yumurtadan sarı renkli kedi cikiyo ikincide sarı renkli kedi doğuruyor güvercin sarı kediyi görünce boynundan tutup aşağıya atmış bunun anlamı nedir ? Bu arada Hotmail adresim yok benim kullanmiyorum anlamını burdan yada başka bi yerden gonderebilirmisiniz..

 6. Fatma diyor ki:

  Rüyamda ölmüş dedemi tekrar ölmüş olarak gordum . Fakat kendisinin bir mezarı yoktu . Kapimkzin önünde bir çukurda üstü yarı mermer. Tuğla ile kapanmis yerde yatıyordu yarı kapalı mezar gibi.. Ona mezar yapmak için orası açılıyor ve. Mezar duzlesiyor tekrar bir mezar açılmadan düz bi yere yatirp ustune toprak atiyolar. Fakat toprağı atınca dedem böyle bedensel engelliler gibi degisik. Hareket yaparak topragi ustunden atiyo . Oradakiler bi hastalık diyip Allah diyin yoksa bu duzelmez diyorlar yanımıza getirip Allah diyoruz surekli dedem o zman normale dönüyor .Bnde dede tamam Allah diyecez diyorum. Sizce ruyamin yorumu nedir.tesekkur ederim.

 7. Serdar diyor ki:

  Ben rüyamda 3 Kedi yanyana yürüdüğümü ve üçününde farklı renkli olup sırtların daki tüylerin dökülmüş halde gördüm göğüslerin deki tüylerin de upzun olup yere deydini görüyordum onları takip takip ediyordum, yavaş yavaş sakin adımlarla, birinin rengi beyaz birinin rengi kırmızı beyaz birinin gıri beyaz olduğunu gördüm. Bana bunun tabirini bulabilirmisiniz size zahmet olmazsa

 8. mevlüt diyor ki:

  Oģlumun sevgilisin babası evimizi bilmedigi halde gercekte ruyada buluyor.ustunde Yesil tisort kısa kahveringi sort ve gözluk eve gelir hos geldin mecit amca dedim hosbulduk dedi nasln buldun ben burayı dedim egildi ayakkabsını ckartyordu ben bulurum dedi gerisi hatrlamyorum.

 9. Tuba diyor ki:

  ben ruyamda sari beyaz bir yavru kediyle ayni yatakta uyuyordum. Bana cevirmesini yaparmisiniz yani iyimi kotumu bu

 10. aynur güngör diyor ki:

  evimizde beslediğimiz bir kedimiz vardı bir kaç gün önce dışarıya gitmek istediği onu sokağa bıraktık daha sonrada görmedik bugün hafif biraz şekerleme diye tabir ettiğimiz bir uyku şeklindeyken rüyamda pamuk adındaki kedimizi gördüm aaa dedim bu bizim kedimize benziyor acaba bu pamuk falan demeye kalmadan hayvan yanıma geldi ve onu sevmeye başladım yanına çökünce iyice yanıma yakşarak birazda miyav sesi çkarak onu sevmemi istedi birde baktımki onu kucağıma almışımda sevmeye bile başlamışım kucağıma hemencik çöküverdi ve bende o kadar sevindimki sırtından sıvazlayarak onu sevmeye başladım tüyleri açık kahverengili ve açık kahve renkleriyle çizgileri olan tüyleri vardı ve o kadar temiz yılbır yılbır tertemiz duruşu vardıki inan tüylerini sevmeye bile doyamadım sanırım pamuğuda özlemşimki onu rüyamda görmek bile beni çok memnun etti hala etkisindeyim gelsede şöyle yumuşacık sevsem diyorum bazen işte böyle rüyam yardımcı olursanız sevinirim işe girmeyide çok istiyorum acaba onunda etkisi olabilir mi tüm hayvan seven kardeşlere sevgilerimle

1 27 28 29