Rüyada “Define” Görmek

Define
Rüyada Define Görmek; müjdeli bir haber ve sevineceği bir olayın gerçekleşmesine delalet eder. Rüyada Hazine ve Define haritası görmek ne demektir?
Rüyanızın yorumu: , , , ile alakalı rüyaların, Diyanet ve İslami tabirlerini okuyun.

  

RÜYADA DEFİNE: Define rüyası müjdeli bir haber ve sevineceği bir olayın gerçekleşmesine delalet eder. Rüyada Define görmek iki şekilde tabir edilir. Muradının gerçekleşmesi ve umduğuna kavuşmak demektir.

İslami Tabirleri: Define rüyası müjde ve sevinç demektir. Define bulmak arzu ettiğine kavuşmak ile yorumlanır. İslami kaynaklara göre rüyada define haritası ile define aramak ve define bulmak hayır ile yorumlanır.

Diyanet Yorumları: Define rüyada görmek; bekar için onu bekleyen dünyalığa ve evli kimse için bir isteğinin ve hacetinin gerçekleşmesine tabir olunur.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Mübarek alim ve zatların görüşleri define rüyasında önem kazanmıştır. Define görmek ve kendisi bulmuşsa hasta olur. Bir harabede define bulan yakalandığı hastalıktan vefat eder veya hastalığı uzar.

Rüyada Define Aramak

Rüyada Define Aramak; rüya sahibi eğer defineyi arayıp bulursa muradına kavuşur dünyalık elde eder kazancı ve kısmeti artar denilmiştir. Rüyada Define Bulmak veya aradığını görmek; rüyada arayan kişi bulursa niyeti hasıl olur bulmazsa boş bir işe zaman harcamak ile yorumlanır.

Rüyada Define Bulmak

Rüyada Define bulduğunu gören kimse, hasta olur. Bir harabede define bulan yakalandığı hastalıktan vefat eder veya hastalığı uzar. Eğer insanların kullandığı bir yerde define bulursa hastalıktan kurtulur.

Rüyada Define Çıkarmak

Rüyada define çıkarmak; çıkardığı altınları kişi görüyorsa erkek için evlilik demektir. Kadın kimse rüyada define çıkardığını görse; muradına kavuşur hayırlı bir evlilik yapar denilmiştir.

Rüyada Define Yeri Görmek

Rüyada Define Yeri Görmek; endişe ve tasa da olan kimseye ve istenmedik bir yolculuğa çıkmak demektir. Rüyada define görmek hastalık demektir.  

Rüyada Define Paylaşmak

Rüyada Define paylaştığını görmek; az ile geçinen ve geçimini zorluk ile sürdüren bir kimseye ve bu kimse ile bir alışverişinin olmasına rüyanız yorumlanır.

Rüyada Define Kazmak

Rüyada Define kazmak; gömü çıkardığını görmek; muradına kavuşmak demektir. Rüyada Define yeri bulup kazdığını görmek; bazen hastalanmaya ve hasta için vefat etmeye işaret eder.

Rüyada Define Sandığı Görmek

Rüyada Define Sandığı görmek; Rüyayı gören kimsenin hanesinden veya o mekandan herkesin hayır görmesine tabir edilip, yorumlanır. Rüyada Define görmek; hastalık ve sıkıntı veya vefat haberi ile de yorumlandığı da olmuştur.Rüyalarınız hayrolsun dileğiyle.

Rüyada Define Haritası Görmek

Rüyada Define Haritası Görmek; bir harita elinde görmek  dertlerinden ve sıkıntıların kurtulacak bir çıkar yola işaret eder. Rüyada haritayla Define aradığını görmek; rüyayı gören kişi hasta ise hastalığı artar denilmiştir.

Rüyada Hazine Görmek

Rüyada Hazine Görmek; boş işlerle ile uğraşan amaç ve gayesi olmayan gereksiz hevesleri olan kimseye delalet eder. Rüyada Define Yeri bulmak; endişeli ve sıkıcı bir yere ve ziyarete delalet eder.

Rüyada Evinde Define Bulmak

Rüyada Evinde Define bulmak; bu rüya bazen evinde hasta bir kimsenin olmasına veya hasta olan bir kimsenin hastalığının ilerlemesi ile tabir edilip yorumlanır.

Rüyada Define İşaretleri Görmek

Rüyada Define İşaretleri görmek; zevkine ve sefasına düşkün bir adama işaret eder. Bu rüyayı gören kimsenin çevresinde boş vakti çok olan bir adamın olduğunu ve zamanını boşa harcadığını ve bundan dolayı zarar görmeye rüyanız yorumlanır.

Soru Sorabilirsiniz?

İslami Kaynaklara göre rüyanızın detaylı ve anlamlı bir şekilde yorumlanmasını sağladık daha özel rüyalarınız var ise geniş kapsamlı yorum almak isterseniz, rüyanızı bize yazın. İslami Rüya Tabirleri ile rüyanızı size özel yorumlayalım.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Rüyamda define bulduğumu gördüm. Rüyada define görmek manası nedir? ( Mehmet Tutulmazer ) diyor ki:

  Rüyamda bır yerte gırmeye calısırken gırısın perdelendıgı ve carparak durmam akabınde besmele cekerek ıcere gırebıldgımı orada bırının bana ıstedıgımın oldugunu ve alabılecegımı soyledı ve ısaret ettıgı yerden sandıklar dolusu hazınenın yer yuzeyıne cıkması kendılıgınden ve cevresınde eskı kararmaya yuz tutmus sılkelrın olması ve benım donerek sadece bunları ıstemedıgımı aynı zamanda cennette de ebedı zengınlık ıstedıgımı soyleyerek verılenlerı ret etmem nasıl yorumlanır.saygılarımla

  1. Rüyanızın yorumu diyor ki:

   Merhaba Mehmet, Rüyada define tutmak, uzun zamandır beklenen haberin gelmesi ile sevinip mutlu olmaya ve muradına kavuşmaya tabir edilir, besmele çekerek içeri girmek, ilim irfan sahibi olmaya sıkıntılarından ve üzüntülerinden kurtulmaya yorumlanır.

 2. Ünal: Rüyada define aramak nedir? diyor ki:

  Rüyada define ararken askerlerin baskin yapmasi yakalanmak ne anlama gelir?

  1. Rüyanızın yorumu diyor ki:

   Rüyada define aramak bilmediğiniz bir şeyi öğrenmenize ve ummadık yerden gelecek bir ganimete işarettir. Rüyada define ararken asker veya jandarma tarafından yakalanmak girdiğiniz bir işte başarısız olmaya işaret eder.

 3. erdal diyor ki:

  rüyamda define buldum içinde altınvardı sarırekte

 4. Özge diyor ki:

  Rüyamda herkes altın arıyordu(benle annem de dahil) ama kimse altını bulamamisti hatta altınları bi kısmı denize döküldü .Bi bavul dolusu altını ise sadece annem ve ben bulduk bunun anlamı nedir şimdiden tesekkurler

 5. Anonim diyor ki:

  Rüyamda define ararken evımızın altında çok çıktı ve su yavaş yavaş kaybuldu bızımkıler defıneyı buldular ama cıkartmadılar

 6. Enes diyor ki:

  Rüyamda bir mağranın içerisine girdim ve yerde mumya gibi mezarlar var bes alti tane bende besmele cekip (icinde hazine var dusuncesiyle) hemen kapaklari açtim hicbir sey yoktu icinde..hepside boştu??

 7. FATİH ERGEN diyor ki:

  Mevlüt kandili gecesi olduğu gün rüyamda küçük taş yığınları içerisinde yumurta büyüklüğünde taşların içinde define mi diyelim hazine mi diyelim bulduğumu gördüm..Ve ben bu rüyayı kandil gecesi namaz kılıp yattıktan sonra gördüm..Ne anlama geliyor çok merak ettim rüyamın ne anlama geldiğini bana yazarsanız çok memnun olurum şimdiden çok teşekkür ederim

 8. Ahmet diyor ki:

  Rüyamda bir dere kenarındaydım ve bi magara gibi yerin icinde arka arkaya dizili sıralı kafa heykelleri vardı ne anlama geliyor ?

 9. arif diyor ki:

  Hayırlı günler , ben rüyamda define araiyan bi kaç kişi gördüm,benden uzaktlardi bende etrafa bakıp şöyle işaret olsa gerek deyip ağaçlara bakarak birinin dibini kazmaya başladım biraz kazdikdan sonra bi tarafı bosluk iki bölüm vardı bir tarafi boştu bir tarafi acinca sapsarı ama göreni büyüleyecek parlaklikta çıra vardı ben geri kapatıp almadan yoluma devam ederken, akrabalarımdan bir kadın su istemişti, hala oğlum da ben getiririm dede bende onla gidecektim biraz gizli bi iş gibiydi, uyanmisim… ruyamin hayra vesile olsun ınşallah hayırlı günler …

 10. Özkan diyor ki:

  Gerçek hayatımda bir dagda bir magarada define oldugundan şüpheleniyordum yanlız riskli oldugundan bu magaraya girmek istemiyordum rüyamda aynı dagda o magaraya benzer bir magara gördüm ve girişinde eski bir stel yani heykel benzeri bir şey gördüm magaranın girişinin üst kısmında magaraya girmedim