Rüyada “Cuma Günü” Görmek

Cuma Günü
Rüyada Cuma Günü Görmek tabiri, Allah Teâlâ dağınık ve perakende işlerini toplar. Cuma Günü görmek ile alakalı tabirler, Cuma Gününün fazileti ve önemi.
Rüyanızın yorumu: , , , ile alakalı rüyaların, Diyanet ve İslami tabirlerini okuyun.

  

RÜYADA CUMA GÜNÜ: Cuma gününü rüyada gören kimsenin; Allah Teâlâ dağınık ve perakende işlerini toplar. Halini zorluktan kolaylığa çevirerek durumunu düzeltir. Nimet ve bereketini yeniden o kimseye ihsan eder.

Cuma Günü Olduğunu Görmek

Rüyada Cuma Günü olduğunu görmek büyük mertebelere ve yüksek mevkilere ulaşan ve ulaşmaya gayret eden kimseye delalet eder. Rüyada Cuma günü görmek büyüklük, izzet ve kerem sahibi kimselere işaret etmektedir.

Cuma Ezanı Duymak

Rüyada Cuma Ezanı Duymak rüya sahibinin dünyasının güzelleşmesine, çevresinin genişlemesine bekar için evlenmeye işaret eder. Tüccar için ise bol kazançlı işlere delalet eder.

Cuma Selasını Duymak

Rüyada Cuma selasını duymak rüya sahibinin emniyette olasına ve arzularının kabulüne muradının nailine işaret eder. Rüyada Cuma Günü Cuma namazı öncesinde okunan selayı duymak arzu ettiğine kavuşmak ile tabir edilir.

Rüyada Cuma Namazı Kılmak

Rüyada Cuma namazını kıldığını gören kimse; izzet ve keramete erer. Arzu ve istekleri yerine gelir. Rüyada Cuma namazı kılanları görmek, kuvvetinin artmasına borçlarından kurtulmaya işaret eder.

Cuma Gününün Önemi

 • Yer ve göklerin yaratılışı Cuma günü tamamlanmıştır.
 • Âdem [aleyhisselâm] Cuma günü yaratılmıştır.
 • Âdem [aleyhisselâm] Cuma günü cennete girmiştir.
 • Âdem [aleyhisselâm] Cuma günü dünyaya gönderilmiştir.
 • Cumagünü, duaların müstecâb olduğu bir vakit vardır.
 • Kıyâmet Cuma günü Kopacaktır.
İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. yunus diyor ki:

  cuma namazına gittim caminin icinde bi kova gibi birsaey var bn onda abdest almaya çalısiyorum hoca ve cemaat beni bekliyor sonra hoca diyorki git disarda al abdestiniburalar ıslanmasın dedi bn dışarıya cıktım abdest aldım camiye yoneldim herkez namazı bitirmiş cıkıyorlardı orda uyandım

 2. Rüyamda cuma günü olduğunu gördüm. Rüyada cuma günü olduğunu görmek ne anlama gelir? ( Mihrican Aybar ) diyor ki:

  Rüyamda cuma günüymüş ben işe gitmemişim ama çok da rahatım gitmedim diye sıkıntı yapmıyorum ,kızımı kursa yazdıracakmışım teyzesi kızını yazdırmış bana neden heber vermedin diyorum yazdırmaya gidiyorum ogün de cumaymış işe gitmiyorum yoldayım sonra uyandım hayrolsun

  1. Rüyanızın yorumu diyor ki:

   Merhaba Mihrican, Rüyada cuma günü görmek, işlerinin yolunda gitmesine sıkıntılarından kurtulmasına yüksek mevkilere ulaşmaya ve rahat edeceği bir işe sahip olmaya yorumlanır.

 3. Nur: Rüyada cuma namazı kılmak? diyor ki:

  Rüyamda cuma namazını kılıyorum etrafımız da birçok kişi var ama ben eşimle yan yana namaza durup cuma namazı kılıyorum hayırlara vesile

  1. Rüyanızın yorumu diyor ki:

   Rüyada cuma namazı kılmak, hayırlara ve güzelliklere vesile olsun, güzel ve hayırlı olacak haberler almaya, borcundan kurtulmaya maddi ve manevi olarak esenliğe kavuşma ile yorumlanır.