Rüyada “Çiçek” Görmek

Çiçek
Rüyada Çiçek görmek neşe ve sevinç, Çiçek koklamak mutluluk ve rahatlık, Rüyada çiçek almak bekar için evlilik ve refah demektir. Çiçek rüyası yorumu.
Rüyanızın yorumu: , , , , ile alakalı rüyaların, Diyanet ve İslami tabirlerini okuyun.

  

RÜYADA ÇİÇEK GÖRMEK: Rüyada ismini bilmediği bir çiçeği görmek, üç şey ile tabir olunur. Biri çok çeşitli giyecek, bilmediği adamlar, çeşitli renklerde dokunmuş kumaş demektir.

İslami Tabirleri: Çiçek rüyası, İslami kaynaklara göre rüyada çiçek görenin evleneceğine ve Dünya mallarına sahip olacağına işarettir.

Diyanet Yorumları: Çiçek rüyada görmek; İki türlü tabir olunur. Mevsimin dışında çiçek görmek; hüzne ve kedere, Mevsiminde Görülen çiçek sevinç ve neşeye işaret eder.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Çiçek İslami rüya tabirleri ile şöyle yorumlanır; Rüyada çiçek görmek refah ve sevinçtir. Rüyada Renkli çiçekler görmek; Dünyaya ve Dünya malına sahip olacağına işarettir.

Rüyada Solmuş Çiçek Görmek

Rüyada solmuş çiçekler görmek tabiri; Bir çiçeği solmuş ve çürümüş olduğunu görmek, Dünyasının yok olmasına yorumlanıp tabir edilir.

Rüyada Tek Çiçek görmek

Bir tek çiçek görmek, eğer güzel ise, rüya sahibinin Dünyasına, onda görülecek her bir hadise, hayatına tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Çiçek Açmış Görmek

Rüyada bir kadın açmış çiçek görürse; hamile için mutluluğa işarettir. Yeni açmış çiçekler görmek sevinçli bir habere ve bazende kısmet ile tabir edilir.

Rüyada Çiçek Almak

Rüyada çiçek aldığını gören kimse irade ve imkanlarının üstünde ummadığı yerden belalarla karşılaşan kişiye ve beklenmedik bir teklife yorumlanmaktadır.

Rüyada Çiçek Ekmek

Rüyada çiçek ektiğini görmek, çok sıkıntı çekmesine rağmen olaylara sabır ve hoş görüyle bakan bir kimseyle tabir edilir.

Rüyada Çiçek Demeti Görmek

Rüyada çiçek demetleri görmek; iyi bir insansa konuşmalarından halk çok faydalanır.

Rüyada Çiçek Dükkanı Görmek

Rüyada çiçek dükkanı görmek bir seyahate yada bir ziyarete yorumlanır. Rüyada çiçek dükkanından çiçek almak bir haber almaya ve yola koyulmaya işaret eder.

Rüyada Çiçek Sulamak

Rüyada çiçek sulamak maksada kavuşmak ve arzu ettiği şey ile ilgilenmeye ve faydalı bir iş ile meşgul olunmaya delalet eder.

Rüyada Çiçekçi Görmek

Dindar birisinin çiçekçilik yaptığını gören kimsenin, konuşmaları Allah’ın (C.C.) emri, Peygamber’in (S.A.V) sünneti ve hikmetlerle dolu olur.

Rüyada Saksıda Çiçek Görmek

Rüyada Saksıda çiçek görmek tabiri, Çiçeği bir saksı içinde veya bahçede görmek üzüntü, sıkıntı ve kederden kurtulmaktır.

Rüyada Güzel Kokulu Çiçek Görmek

Bazı rüya tabiri alimlerine göre: Güzel kokulu her bir çiçek her ne renkte olursa olsun adının güzellikle ve övgü ile anılması olarak tabir olunur.

Rüyada Kokusuz Çiçek Görmek

Rüyada kokmayan veya kötü kokulu çiçek görmek, sıkıntı demektir. Kokusuz çiçekleri görmek, hüzne veya devam etmeyen bir işe tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada Çiçek Bahçesi Görmek

Rüyada Çiçek Bahçesi görmek neşe ve sevinç ve bereket ile kolay geçime delalet eder. Rüyada çiçek bahçesinde güzel çiçekler görmek bekar için evlenmek ve güzel bir yuva kurmak demektir.

Rüyada Çiçek Buketi Görmek

Rüyada Çiçek buketi gören kimse bir hediye alır, bazı tabircilere göre rüyada çiçek buketi görmek; hayatının değişmesine ve beklediği bir teklifi almaya yorumlanır.

Rüyada Ağaç Çiçekleri Görmek

Rüyada görülen tüm ağaçların çiçekleri hayır ve bereket habercisidir. Rüyada ağaç çiçeği gören kimse maksadına, gayesine ulaşır denilmiştir.

Rüyada Çiçek Tohumu Görmek

Rüyada çiçek tohumu gören kişi için şöyle denilmiştir. Genel olarak çiçek tohumları görmek, özellikle de yemek üzüntüye tabir edilip, yorumlanır.

İslami ve Dini Rüya Yorumları ’da ziyaret edebilir veya Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Rüyamda eski sevgilimin anne ve teyzesini gördüm. Rüyada eski sevgilinin annesini görmek ne anlama gelir? ( OLCAY TÖRELİ ) diyor ki:

  hayırlı sabahlar ben rüyamda minibusle bir yere giderken minübüse hiç görmediğim eski sevgilimin annesi ve teyzesı biniyor ben aklımdan bu kadınlardan biri benim eski sevgilimin annesi ve teyzesi diyorom tahminde bulunuyorum eski sevgilimin annesi tam düşecekken onun kolundan tutup oturtuyorum minibus çok kalabalık aynı yerde iniyoruz ben yine aklımdan bu eski sevgilimin annesi diyorum ve öyle de çıkıyor onların evine gidiyoruz eski sevgilimi görüyorum ama o farklı biri onu görüyorum ama o beni görmüyor onunla çekilmiş bir sürü resimleriz var.arkadaşlarına o resimleri gömesini söylüyor.sonra vazgeçiyor. onların evinden ayrılırken kırmızı bir penye kapının önüne koyuyorlar bana ait güya ve o penyenin üzerinde bizim resimlerimiz var ben alsam mı diye düşünüyorum ama almıyorum.

  1. Rüyanızın yorumu diyor ki:

   Merhaba Olcay, rüyanız hayırlara vesile olsun inşallah. Rüyada eski sevgilinin annesini görmek, yapılacak olan kısa süreli seyahatin tamamlayıp geri dönmeye nişan, söz yada düğün gibi bir topluluğa katılmaya veya bunlardan birini kendinin yaşamasına ve refaha kavuşmaya yorumlanır.

 2. Şefika diyor ki:

  Merhaba ben rüyamda yolda giderken bir erkek arkadaşımın karşıma çıktığını elinde iki demet çiçek olduğunu bir demette renkli çiçeklerin olduğunu diğer demette ise yeşil bir demet bitki olduğunu gördüm ve bana yeşil demeti veriyordu istemeyerek aldıktan sonra ezilmiş gibi elimde dağldığını gördüm anlamı nedir aceba yorum bekliyorum ..

 3. Uğur Demir diyor ki:

  Hayırlı sabahlar ben rüyamda nişanlım ile kırda çok güzel düzenli bi şekilde büyümüş yonca ve çeşitli çiçeklerin arasında koşuyordum daha sonra eve gittik nişanlım annesi ve babası vardı sonra kaynanam ağlayarak odaya girdi bizi dışarı çıkardı evli olan baldızımın 4 aylık bebeğim için ağladığını ve bebeğinin öldüğünü gördüm hepimiz çok ağladık lütfen rüyamı yorumlar mısınız

 4. Bozo diyor ki:

  Kuzenim rüyasında benim evimin çiçeklerde dolu olduğunu görmüş.Yorumu nedir ?

 5. sibel diyor ki:

  Mrb ben sibel 5 ay önce evlendim ve şuan hamileyim☺ rüyamda kayınbabamların evinin bir odasinı çiçeklerle dolu olduğunu gördüm ve çiçeklerin çoğu maviydi.
  Daya öncede rüyamda bi kaç kere çiçek gördüm acaba rüyamda doğacak bebeğimin cinsiyeti ile çiçeğin bir anlamı olabilirmi

 6. Betul tuana cakirkaya diyor ki:

  Merhaba Ben dungece ruyamda tanidigim birinden bir cicek aldim cicegi aldigimda canliydi ama sonra kuruyordu kurumasina ragmen koku canliydi acaba tam yorumu nedir

 7. arzu diyor ki:

  Rüyamda kucagimda bir kız çocuğu ( o şimdi büyüdü ama küçüklugu ) onunla birlikte dubleks evler sokakta kapilarin önüne hep çiçek dikilmisti engebeliydi çünkü çiçek toprakları hertaraf çiçekler dikişler Teşekkürler

 8. GÜLNUR diyor ki:

  rüyamda bu aralar hep erkek bebek görüyorum kucagımda görüyorum seviyorum öpüyorum kokluyorum,

 9. elif diyor ki:

  Merhabalar. Rüyamda bir arkadasimla bir papatyaya bakim yapiyorduk . yani toprağini temizledik alanini açtik ve o papatyayla konusuyordum rüyanda. Konusurken gormedim fakat konustugumu biliyordum ruyanin icindeyken. Onu temizledik biraz daha ilerledik acmamıs iki papatya oldugunu gördük onuda açınca temizeriz dedik. Tomurcuk gibiydi acmayi bekliyordu. Hava cok guzeldi ve köyde kendi bahcemizdeydik. Cok belirgin gördüğüm rüyalar genelde bi sekilde önüme çıkar yorumunuzu merak ediyorum.

 10. elif diyor ki:

  ruyamda bahcaye cicek dikiyorum